Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s našími Podmienkami ochrany osobných údajov.
Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s našími Podmienkami ochrany osobných údajov.

Partneri

Volkswagen Slovakia je silná medzinárodná značka, ktorá má na Slovensku 25-ročnú tradíciu.

Zamestnancom prináša pracovnú istotu, nadpriemerné platové ohodnotenie vrátane finančných benefitov, ako aj atraktívny sociálny program. Aj vďaka tomu sa stal Volkswagen Slovakia najatraktívnejším zamestnávateľom na Slovensku za rok 2015. Aktuálne pracuje pre Volkswagen Slovakia 10 800 zamestnancov. O stabilnom pracovnom zázemí svedčí aj fakt, že tisícky zamestnancov tu pracujú viac ako desať rokov.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4 milióny vozidiel a 6,8 milióna prevodoviek. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine produkuje komponenty pre prevodovky, ako sú telesá diferenciálu, synchrónne krúžky, prírubové hriadele, kužeľové krúžky, hnacie a unášacie hriadele a kryty prevodoviek. V Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave produkuje zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 111 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.

Ponúkame služby z oblastí dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.

Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový priemysel.

Míľniky spoločnosti

1905 – Registrácia spoločnosti v obchodnom registri

1950 – Výroba prvej pneumatiky v Púchovskom závode.

2000 – Transformácia organizačnej štruktúry spoločnosti.

2005 – Založenie MATADOR Automotive Vráble

2006 – Pričlenenie spoločnosti AUFEER DESIGN

2007 – Predaj gumárenskej výroby spoločnosti Continental AG

2010 – Diverzifikácia portfólia MATADOR Industries na tri špecifické časti: Všeobecné Strojárstvo, Priemyselná Automatizácia a Lisovacie Nástroje pre automobilový priemysel

2010 – Založenie MATADOR Automotive Česko

2013 – Založenie MATADOR Automotive Rusko

2014 – Otvorenie novej centrály spoločnosti v Bratislave

2015 – Otvorenie nových dizajnových štúdií v Prahe a Košiciach

2016 – 111. Výročie od založenia spoločnosti

Spoločnosť SIPRIN, s.r.o. bola založená v r.1999 a je 100% dcérskou spoločnosť po koncernu Siemens na Slovensku. SIPRIN poskytuje riešenia a služby v oblasti priemyselnej automatizácie a Technologickej údržby pre oblasť priemyslu. Svoje aktivity realizuje doma aj v zahraničí.

Ťažiskom aktivít inžinieringu ED je:

 • tvorba  riešení v oblasti priemyselnej automatizácie
 • SW-Inžiniering – programovanie a parametrizácia riadiacich systémov , nadradených systémov, vizualizácii , priemyselnej komunikáacie a pod.
 • HW-Inžiniering – tvorba projektov ASRTP , MaR ,  Elektro
 • uvádzanie systémov do prevádzky
 • záručný a pozáručný servis
 • školenie špecialistov, technikov a pracovníkov údržby na automatizačné systémy spoločnosti Siemens

Oddelenie údržby MD poskytuje služby technologickej údržby výrobných liniek a zariadení priemyselných podnikov:

 • tvorba konceptu
 • komplexná údržba (plánovanie, preventívna údržba, inšpekcia, korektívna údržba, analýzy procesov)
 • opravy strojov a zariadení
 • materiálovo-technické zabezpečenie
 • manažment skladového hospodárstva

SIPRIN, s.r.o. stavia na medzinárodnom pôsobení koncernu SIEMENS. Aktívne sa zúčastňuje na vývoji, nasadzovaní produktov, vlastných riešení a riešení koncernu Siemens na Slovensku a v zahraničí. Našou víziou je byť dlhodobo najsilnejšou spoločnosťou na Slovensku v oblasti priemyselnej automatizácie na báze produktov SIEMENS a spoľahlivým partnerom v oblasti poskytovania servisu a technologickej údržby.

https://w5.siemens.com/web/sk/sk/siemens_slovensko/spolocenska-zodpovednost/dualna-akademia/Pages/dualna_akademia.aspx