Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s našími Podmienkami ochrany osobných údajov.
Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s našími Podmienkami ochrany osobných údajov.

PARTNERI Duálnej akadémie

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Priemerný hrubý mesačný príjem bez započítania manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 954 eur (za rok 2018). Medzi mnohými sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len za rok 2017 odviedol na daniach a odvodoch približne 250 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Spoločnosť SIPRIN, s.r.o. bola založená v r.1999 a je 100% dcérskou spoločnosťou koncernu Siemens na Slovensku. SIPRIN poskytuje riešenia a služby v oblasti priemyselnej automatizácie a Technologickej údržby pre oblasť priemyslu. Svoje aktivity realizuje doma aj v zahraničí.

Ťažiskom aktivít inžinieringu ED je:

 • tvorba  riešení v oblasti priemyselnej automatizácie
 • SW-Inžiniering – programovanie a parametrizácia riadiacich systémov , nadradených systémov, vizualizácii , priemyselnej komunikáacie a pod.
 • HW-Inžiniering – tvorba projektov ASRTP , MaR ,  Elektro
 • uvádzanie systémov do prevádzky
 • záručný a pozáručný servis
 • školenie špecialistov, technikov a pracovníkov údržby na automatizačné systémy spoločnosti Siemens

Oddelenie údržby MD poskytuje služby technologickej údržby výrobných liniek a zariadení priemyselných podnikov:

 • tvorba konceptu
 • komplexná údržba (plánovanie, preventívna údržba, inšpekcia, korektívna údržba, analýzy procesov)
 • opravy strojov a zariadení
 • materiálovo-technické zabezpečenie
 • manažment skladového hospodárstva

SIPRIN, s.r.o. stavia na medzinárodnom pôsobení koncernu SIEMENS. Aktívne sa zúčastňuje na vývoji, nasadzovaní produktov, vlastných riešení a riešení koncernu Siemens na Slovensku a v zahraničí. Našou víziou je byť dlhodobo najsilnejšou spoločnosťou na Slovensku v oblasti priemyselnej automatizácie na báze produktov SIEMENS a spoľahlivým partnerom v oblasti poskytovania servisu a technologickej údržby.

Pre nás v Newport Group je vzdelávanie poslaním. Počas nášho, viac ako 10 ročného, pôsobenia na trhu v oblasti poskytovania vzdelávacích služieb a poradenstva, je našim cieľom prinášať riešenia, ktoré zodpovedajú aktuálnym potrebám našich zákazníkov. Napĺňanie tohto cieľa je možné len prostredníctvom úzkej spolupráce so zákazníkmi, pochopením a dôslednou implementáciou ich potrieb, požiadaviek, názorov a skúseností.

Vďaka spolupráci so zamestnávateľmi, prenosu zahraničného know-how a elementov duálneho vzdelávania z nemeckého BiBB Bundesinstitut für Berufsbildung, rakúskeho BBRZ Berufliches Bildungs- und Rehabilitationszentrum a britského EEF The manufacturers´ organisation, sme vytvorili ponuku moderného, efektívneho a na prax orientovaného vzdelávania.

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko prišla na slovenský trh v roku 1993. Je súčasťou koncernu Volkswagen group, výhradným importérom vozidiel značky ŠKODA na Slovensku a spolupracuje s najväčšou dílerskou sieťou na Slovensku. Pre zákazníkov značky ŠKODA je k dispozícií 70 autorizovaných predajní a servisov. ŠKODA AUTO Slovensko v roku 2018 predala 19 355 vozidiel na slovenskom trhu. V súčasnosti ponúka zákazníkom niekoľko modelových radov vozidiel ako sú CITIGO, FABIA, SCALA, KAMIQ, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.

ŠKODA AUTO Slovensko sa dlhodobo spája aj so slovenským športom. Od roku 2014 podporuje prestížne preteky horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. A od marca 2018 podporuje už aj slovenský motorsport - tím ŠKODA Slovakia Motorsport hneď v prvej sezóne získal titul Majster Slovenska v Rally 2018. Rovnako je spoločnosť hrdým partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja. Spoločnosť zároveň podporuje program riešenia a rozvoja dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím ŠKODA Handy ZŤP, s mottom „Zdravotne postihnutí pomáhajú zdravotne postihnutým“, v 10 centrách na Slovensku a vo všetkých regiónoch.

ŠKODA AUTO Slovensko je dlhodobým lídrom na trhu predaja nových automobilov a v najväčšej sieti zmluvných partnerov po celom Slovensku ponúka stabilnú prácu pre známu značku.

Hľadáme kľúčových ľudí a len s vami môžeme zaradiť najvyššiu rýchlosť. Informácie o aktuálnych pracovných miestach nájdete vždy na www.skoda-MojaBuducnost.sk

Sme špecialisti v štyroch obchodných skupinách: autosedačky (seating), interiéry automobilov (interiors),  výfukové systémy (clean mobility) a najnovšie aj elektronickej výbavy interiérov (electronics).

Spoločnosť Faurecia začala svoje pôsobenie na Slovensku v roku 2004 pod názvom Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o.  Prvý závod vznikol v Bratislave – Devínskej Novej Vsi . V ďalších rokoch pribudli výrobné závody v Košiciach, Lozorne, Hlohovci, Trnave a v Žiline a vzniklo stredisko zdieľaných služieb – Shared Service Centre v Bratislave.

Spoločnosť Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o. je súčasťou nadnárodnej skupiny Faurecia. Na Slovensku zamestnáva viac ako 3500 zamestnancov s ročným obratom takmer 900 mil. EUR a celosvetovo sa radí medzi popredných dodávateľov komponentov pre automobilový priemysel.

Nové trendy a očakávania zákazníkov pretvárajú automobilový priemysel. V spoločnosti  Faurecia - inšpirovaní novými, vzrušujúcimi výzvami spojenými s týmito zmenami - už teraz predvídame budúcnosť, vyvíjame špičkové riešenia pre inteligentný život na palube a udržateľnú mobilitu. Ruka v ruke s výrobcami automobilov neustále pracujeme na vývoji čistejších, ľahších, pohodlnejších a lepšie prispôsobiteľných áut.

 

 

a

Bratislavský samosprávny kraj


 

Ďakujeme!