Na Duálnej Akadémii sa uskutočnila odborná konferencia zameraná na komplexné nastavenie systému CEOVP (Centrá excelentnosti odborného vzdelávania a prípravy) v Slovenskej republike. Podujatie, organizované v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania (ŠIOV), predstavilo kľúčové ciele projektu, ktorými sú metodické nastavenie a sfunkčnenie systému CEOVP, špecifikácia štruktúry a metodiky, ako aj vytvorenie systému profesijného rozvoja pre pedagogických zamestnancov.
Súčasťou konferencie bolo predstavenie konceptu CEOVP, panelová diskusia s odborníkmi, ako aj inšpiratívne príhovory. Svoje vízie o vzdelávaní budúcnosti a význame celoživotného vzdelávania priblížila pani Lucia Lednárová Dítětová. Za firemnú sféru vystúpili člen predstavenstva pre personálnu oblasť v spoločnosti Volkswagen Slovakia Kai-Stefan Linnenkohl, výkonný člen predstavenstva Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory AHK Marco Trisciuzzi a projektový manažér Atilla Patocs zo Zväzu automobilového priemyslu SR, ktorí zdôraznili dôležitosť prepojenia vzdelávania s praxou.
Na podujatí vystúpil aj pán Vladimír Orovnický zo spoločnosti Daikin, pričom nechýbala prezentácia projektu Som ExpertKA, ktorú predstavila Olívia Zacharová. V programe dostali priestor aj študenti – školský parlament predstavil úspechy žiakov Duálnej Akadémie, vrátane účasti na medzinárodnej súťaži First Global.
Ďakujeme všetkým zúčastneným a prednášajúcim za inšpiratívne príhovory, prezentáciu projektov a networking.
Panelová diskusia 1 – Automotive
Martin Balco – Vedúci oddelenia elektrika/elektronika, Pilotná hala, Volkswagen Slovakia
Marian Löffler –Vedúci oddelenia produktového predaja riadiacich systémov Simatic – Siemens
Matej Šinský – Customer experience, General manager – Kia Slovakia
Moderoval: Milan Ráchela – Riaditeľ Súkromnej automobilovej školy Duálna Akadémia
Panelová diskusia 2 – Celoživotné vzdelávanie
Maria Gajdosikova – Plant HR Manager – Forvia Faurecia
Ildiko Pathoova – Riaditeľka odboru vzdelávania dospelých – Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky
Vladimír Pálfi – – Riaditeľ odboru kvality vzdelávania a overovania vzdelávacích výstupov – Aliancia sektorových rád
Moderovala: Lucia Dítětová – Manažérka úseku trhu práce a ľudských zdrojov TREXIMA
Panelová diskusia 3 – OZE a elektromobilita
Lenka Gergeľová – Produktová manažérka – Západoslovenská energetika, a.s. – Skupina ZSE
Kristína Baloghová – Manažérka Úseku energetických služieb – ENGIE Services
Jakub Tisoň – Manažér pre elektromobilitu, digitalizáciu a inovácie – Škoda Auto Slovensko
Moderoval: Vladimir Orovnický – Prezident SZCHKT
Poobede nasledoval networking a prehliadka priestorov školy, počas ktorých mali účastníci možnosť diskutovať o ďalších možnostiach spolupráce a inováciách vo vzdelávaní.
Konferencia na Duálnej Akadémii potvrdila, že Slovensko má potenciál stať sa lídrom v oblasti odborného vzdelávania a prípravy vďaka systematickému rozvoju a prepojeniu škôl s praxou a medzinárodnými partnermi.
Volkswagen Slovakia, Škoda Auto Slovensko, Daikin Slovensko, Engie, ZSE, Hedin Automotive, Elektro-Haramia, LiV Elektra, Salesianer, Asociácia priemyselných zväzov a dopravy, ZAP SR, Slovenská obchodná a priemyselná komora, RÚZ, AHK Slowakei, Štátny inštitút odborného vzdelávania, Newport Group, Bratislavský samosprávny kraj, Siemens, Slovnaft…
Celý záznam z konferencie si môžete pozrieť tu: