English flag
Menu
+421 907 649 516 info@dualnaakademia.sk
Jána Jonáša 6179/5
841 08 Bratislava - m. č. Devínska Nová Ves

Kto sme

Trojuholník Trojuholník

Vznik

Duálna Akadémia je vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje stredoškolské a celoživotné odborné vzdelávanie. Špecializuje sa na technické odbory, ako aj oblasti kvality a logistiky.

Duálna Akadémia je priekopníkom v oblasti duálneho vzdelávania, ktorého základ je postavený na nemeckom formáte, ktorý zaručuje vysokú úroveň a to obzvlášť v oblasti praxe.

Duálna Akadémia je záujmové združenie právnických osôb, ktoré vzniklo v roku 2015. Jej hlavnými partnermi sú Volkswagen Slovakia, Siemens, Newport Group, Faurecia, Škoda Auto Slovensko a Bratislavský samosprávny kraj.

Duálna Akadémia je zriaďovateľom školy Súkromná stredná odborná škola automobilová – Duálna Akadémia so sídlom v Devínskej Novej Vsi v Bratislave na ulici Jána Jonáša 5.

„Teším sa, že môžem dennodenne priložiť ruku k dielu, ktoré budujeme na škole všetci spoločne. Spomínané dielo spočíva v tom, aby sme zo žiakov vychovali mladých ľudí, pripravených na 21. storočie. Nielen odborne, ale aj po morálnej stránke. Je to fascinujúci pocit, keď zažijete úspech svojich žiakov.“ Milan Ráchela, vedúci stredoškolského odborného vzdelávania a rekvalifikácii

 

Naša vízia

Byť popredným, moderným a prosperujúcim centrom vzdelávania v oblasti techniky, ktoré inšpiruje.

 

Naša misia

Rozvíjame váš potenciál pre úspech vo svete techniky.

 

RNDr. Renáta Valeková

RNDr. Renáta Valeková

Som manažérka so skúsenosťami v rôznych vedúcich pozíciách v HR vo Volkswagen Slovakia. Vysokú školu som absolvovala v Nemecku na Univerzite Martina Luthera v Halle. Na IOM Steinbeis-Hochschule-Berlin som získala certifikát experta pre systémové riadenie zmien v organizáciách. V živote (a nielen pracovnom) ma inšpirujú témy pozitívneho vedenia a vnútornej motivácie ľudí.

Mám skúsenosti s tvorbou rozvojových programov pre riadiacich zamestnancov, implementáciou projektov zameraných na inovácie v spolupráci s vysokými školami a praxou, ako aj s duálnym vzdelávaním. Bola som pri koncepte a zrode myšlienky vzniku Duálnej akadémie. V pozícii jej predsedníčky budujem organizáciu v oblasti technického vzdelávania úzko prepojenú s priemyslom a praxou, so špičkovými odborníkmi, motivovaným tímom a absolventami s perspektívou uplatnenia.

Mgr. Veronika Arpášová

Mgr. Veronika Arpášová

V školstve pracujem od začiatku svojho profesijného života. Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite, rozšírila si obzory v pedagogike a toho času sa venujem štúdiu špeciálnej pedagogiky. Ako psychologička som pracovala s deťmi s rôznymi špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, napr. sluchovým postihnutím, autizmom či vývinovými poruchami učenia. Vďaka týmto skúsenostiam sa mojím hnacím motorom stala neustála túžba odborne rásť a pomáhať deťom a mladým ľuďom rozvíjať ich potenciál.

V živote ma inšpiruje Viktor E. Frankl, ktorý vraví, že zmysel života nemôžeme človeku predpísať, ale môžeme mu ho pomôcť hľadať. Z pozicie riaditeľky školy vnímam moju prácu a prácu mojich kolegov pedagógov ako celoživotné sprevádzanie mladých ľudí na ich ceste hľadania.

Mojím cieľom je, aby SSOŠA Duálna akadémia bola vždy dokonalým priestorom, kde dokážeme mladých nadchnúť pre svet techniky, ukázať im jej čaro a predovšetkým im ponúknuť vzdelanie, ktoré im vybuduje pevný základ pre ich budúci profesijný rozvoj v priemysle. Takým spôsobom, že vo svojom uplatnení nájdu zmysel.

Ing. Milan Ráchela

Ing. Milan Ráchela

Vyštudoval som „strojarinu“ na Fajnorke a Strojníckej fakulte STU. Množstvo cenných skúseností v oblasti strojového obrábania, ale i s vedením ľudí som získal vo firme Elektrosvit Vrakúň. Po krátkom čase vo firme Zovos-Eko som v roku 2013 nastúpil do spoločnosti Volkswagen Slovakia, kde som začal svoju pedagogickú kariéru a to vedením rekvalifikantov – mechatronikov v dvojročných kurzoch.

Prechod do Duálnej Akadémie bol celkom samozrejmým krokom, keďže som bol od začiatku pri jej zrode a mohol som participovať aj pri zabezpečení strojného vybavenia dielní. Od roku 2016 sa s kolegami snažíme zvyšovať kvalitu vzdelávania a odkrývať krásu techniky nielen našim žiakom, ale aj širokému okoliu.

 

Naše referencie

„Výhodou školy je, že nie si zahltený len teóriou ako je to na gymnáziách. Veľkú časť vyučovania tráviš v dielňach alebo potom od tretieho ročníka priamo vo firme, čo je omnoho zábavnejšie.“ Boris Pohanka, maturant Duálnej akadémie

„Silnou stránkou školy sú určite moderné prístroje. Výhoda je, že také isté sa používajú aj vo firmách. Túto školu som si vybral, aby som mal niečo technické „v rukách“ ako sa hovorí a keď ju skončím, chcem pokračovať ďalej na výške.“ Alexej Kudoláni, žiak 3. ročníka Duálnej akadémie

„Musím povedať, že to bol veľmi náročný týždeň, kde sme sa počas neho dozvedeli veľmi veľa a rozšírili si tak naše vedomosti o ďalšie, ktoré určite zužitkujeme v praxi. Aj vďaka skvelému prístupu školiaceho Ing. Igora Krucovčina sa nám podarilo toto školenie absolvovať úspešne. Školiace stredisko, ale aj celkovo Duálna akadémia disponuje novým, moderným vybavením, na ktorom sme si mohli verifikovať naše novo nadobudnuté vedomosti. Je veľmi veľká výhoda, že školenie nebolo len a len o teórii.“ Patrik Porubský, účastník kurzu PNEUMATIKA a E-PNEUMATIKA.

 

Oblasti činností

Partneri

 

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Priemerný hrubý mesačný príjem bez započítania manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 954 eur (za rok 2018). Medzi mnohými sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Volkswagen Slovakia je spolu so svojimi zamestnancami najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov, len za rok 2017 odviedol na daniach a odvodoch približne 250 miliónov eur. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

 

 

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko prišla na slovenský trh v roku 1993. Je súčasťou koncernu Volkswagen group, výhradným importérom vozidiel značky ŠKODA na Slovensku a spolupracuje s najväčšou dílerskou sieťou na Slovensku. Pre zákazníkov značky ŠKODA je k dispozícií 70 autorizovaných predajní a servisov. ŠKODA AUTO Slovensko v roku 2018 predala 19 355 vozidiel na slovenskom trhu. V súčasnosti ponúka zákazníkom niekoľko modelových radov vozidiel ako sú CITIGO, FABIA, SCALA, KAMIQ, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB.

ŠKODA AUTO Slovensko sa dlhodobo spája aj so slovenským športom. Od roku 2014 podporuje prestížne preteky horských bicyklov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. A od marca 2018 podporuje už aj slovenský motorsport – tím ŠKODA Slovakia Motorsport hneď v prvej sezóne získal titul Majster Slovenska v Rally 2018. Rovnako je spoločnosť hrdým partnerom Slovenského zväzu ľadového hokeja. Spoločnosť zároveň podporuje program riešenia a rozvoja dopravnej mobility osôb so zdravotným postihnutím ŠKODA Handy ZŤP, s mottom „Zdravotne postihnutí pomáhajú zdravotne postihnutým“, v 10 centrách na Slovensku a vo všetkých regiónoch.

ŠKODA AUTO Slovensko je dlhodobým lídrom na trhu predaja nových automobilov a v najväčšej sieti zmluvných partnerov po celom Slovensku ponúka stabilnú prácu pre známu značku.

Hľadáme kľúčových ľudí a len s vami môžeme zaradiť najvyššiu rýchlosť. Informácie o aktuálnych pracovných miestach nájdete vždy na www.skoda-MojaBuducnost.sk

Spoločnosť SIPRIN, s.r.o. bola založená v r.1999 a je 100% dcérskou spoločnosťou koncernu Siemens na Slovensku. SIPRIN poskytuje riešenia a služby v oblasti priemyselnej automatizácie a Technologickej údržby pre oblasť priemyslu. Svoje aktivity realizuje doma aj v zahraničí.

Ťažiskom aktivít inžinieringu ED je:

 • tvorba  riešení v oblasti priemyselnej automatizácie
 • SW-Inžiniering – programovanie a parametrizácia riadiacich systémov , nadradených systémov, vizualizácii , priemyselnej komunikáacie a pod.
 • HW-Inžiniering – tvorba projektov ASRTP , MaR ,  Elektro
 • uvádzanie systémov do prevádzky
 • záručný a pozáručný servis
 • školenie špecialistov, technikov a pracovníkov údržby na automatizačné systémy spoločnosti Siemens

Oddelenie údržby MD poskytuje služby technologickej údržby výrobných liniek a zariadení priemyselných podnikov:

 • tvorba konceptu
 • komplexná údržba (plánovanie, preventívna údržba, inšpekcia, korektívna údržba, analýzy procesov)
 • opravy strojov a zariadení
 • materiálovo-technické zabezpečenie
 • manažment skladového hospodárstva

SIPRIN, s.r.o. stavia na medzinárodnom pôsobení koncernu SIEMENS. Aktívne sa zúčastňuje na vývoji, nasadzovaní produktov, vlastných riešení a riešení koncernu Siemens na Slovensku a v zahraničí. Našou víziou je byť dlhodobo najsilnejšou spoločnosťou na Slovensku v oblasti priemyselnej automatizácie na báze produktov SIEMENS a spoľahlivým partnerom v oblasti poskytovania servisu a technologickej údržby.

Pre nás v Newport Group je vzdelávanie poslaním. Počas nášho, viac ako 10 ročného, pôsobenia na trhu v oblasti poskytovania vzdelávacích služieb a poradenstva, je našim cieľom prinášať riešenia, ktoré zodpovedajú aktuálnym potrebám našich zákazníkov. Napĺňanie tohto cieľa je možné len prostredníctvom úzkej spolupráce so zákazníkmi, pochopením a dôslednou implementáciou ich potrieb, požiadaviek, názorov a skúseností.

Vďaka spolupráci so zamestnávateľmi, prenosu zahraničného know-how a elementov duálneho vzdelávania z nemeckého BiBB Bundesinstitut für Berufsbildung, rakúskeho BBRZ Berufliches Bildungs- und Rehabilitationszentrum a britského EEF The manufacturers´ organisation, sme vytvorili ponuku moderného, efektívneho a na prax orientovaného vzdelávania

Sme špecialisti v štyroch obchodných skupinách: autosedačky (seating), interiéry automobilov (interiors),  výfukové systémy (clean mobility) a najnovšie aj elektronickej výbavy interiérov (electronics).

Spoločnosť Faurecia začala svoje pôsobenie na Slovensku v roku 2004 pod názvom Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o.  Prvý závod vznikol v Bratislave – Devínskej Novej Vsi . V ďalších rokoch pribudli výrobné závody v Košiciach, Lozorne, Hlohovci, Trnave a v Žiline a vzniklo stredisko zdieľaných služieb – Shared Service Centre v Bratislave.

Spoločnosť Faurecia Automotive Slovakia, s.r.o. je súčasťou nadnárodnej skupiny Faurecia. Na Slovensku zamestnáva viac ako 3500 zamestnancov s ročným obratom takmer 900 mil. EUR a celosvetovo sa radí medzi popredných dodávateľov komponentov pre automobilový priemysel.

Nové trendy a očakávania zákazníkov pretvárajú automobilový priemysel. V spoločnosti  Faurecia – inšpirovaní novými, vzrušujúcimi výzvami spojenými s týmito zmenami – už teraz predvídame budúcnosť, vyvíjame špičkové riešenia pre inteligentný život na palube a udržateľnú mobilitu. Ruka v ruke s výrobcami automobilov neustále pracujeme na vývoji čistejších, ľahších, pohodlnejších a lepšie prispôsobiteľných áut.

Bratislavský samosprávny kraj – Je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska.

Medzi jeho samosprávu patria mestá Bratislava, Senec, Pezinok a Malacky.

ZRUČNOSTI PRE TRH PRÁCE: Zabezpečte si lepšiu budúcnosť a získajte kurz ZADARMO.
Viac info