English flag
Menu
+421 907 649 516 info@dualnaakademia.sk
Jána Jonáša 6179/5
841 08 Bratislava - m. č. Devínska Nová Ves

Videogaléria

Trojuholník Trojuholník
TV JOJ: Záujem o duálne vzdelávanie rastie
Napriek tomu, že záujem o stredné odborné školy je oveľa nižší, pri duálnom vzdelávaní je počet prihlášok od deviatakov každý rok vyšší. "Nesmierne sa tešíme priazni, záujmu o štúdium v duálnej Akadémii. A teším sa aj kvôli tomu, že rastie popularita duálneho vzdelávania," povedala Natália Segura z Duálnej Akadémie. Zdroj: Noviny TV JOJ
REPORTÁŽ: Na polceste na Mars s Dr. Michaelou Musilovou
Ďakujeme Devínskonovoveskej televízii za vynikajúcu reportáž z prednášky Na polceste na Mars s Dr. Michaelou Musilovou.
Prednáška o umelej inteligencii s Jurajom Popovičom
V Duálnej Akadémii sme zástancami inovácií a nových technológií, o čom svedčí aj prednáška pre našich študentov a zamestnancov o umelej inteligencii, ktorú viedol Juraj Popovič - projektový manažér v Slovenskej aliancii pre inovatívnu ekonomiku - SAPIE a zároveň produktový manažér v Európskom centre digitálnych inovácií Hopero.
Študujte techniku v angličtine na bilingválnom technickom lýceu
Prijímame PRIHLÁŠKY do nového odboru TECHNICKÉ LÝCEUM!

Bilingválne technické lýceum je spojením technického vzdelávania a schopnosti komunikovať v dvoch jazykoch, čím vychováme jazykovo zdatných profesionálov, ktorí budú ovládať najnovšie trendy či technológie a stanú sa odborníkmi v obnoviteľných zdrojoch energie.
Na polceste na Mars s Dr. Michaelou Musilovou
V Duálke sme privítali Dr. Michaelu Musilovú na prednáške Na polceste na Mars.

V obývačke Duálnej Akadémie si mohli všetci prítomní vypočuť prezentáciu, v ktorej sa venovala svojej práci astrobiologičky, jej prínosom či výskumom, na ktorých sa podieľala. Nasledovala inšpiratívna diskusia, počas ktorej marsonautka Dr. Michaela Musilova odpovedala na rôzne zaujímavé otázky. Na záver nechýbala ani autogramiáda knihy Žena z Marsu, fotografovanie či predaj originálnych NASA nášiviek.
Pozrela som si pracovné ponuky. Keď toto pôjdem študovať, určite sa nebudem mať zle
„Pozrela som si pracovné ponuky. Keď toto pôjdem študovať, určite sa nebudem mať zle,“ hovorí Olívia Zacharová, autotronička a tvár projektu Som ExpertKA. V Duálnej Akadémii dávame priestor aj dievčatám. Vieme, že si aj vďaka štúdiu na našej škole nájdu dobré uplatnenie a práca ich bude napĺňať. Je len na vás, ktorým smerom sa vyberiete a či sa chopíte šance študovať na strednej škole, kde to žije technikou.
Otvárame dvere do sveta techniky. Máme špičkových majstrov, učiteľov a výborné vybavenie
„Otvárame dvere do sveta techniky. Máme špičkových majstrov, učiteľov a výborné vybavenie,“ hovorí Mgr. Alžbeta Zbraneková, zástupkyňa riaditeľky a učiteľka. Sme hrdí na to, s akým tímom môžeme vzdelávať mladých ľudí. Vieme, že aj vďaka nám naši študenti a študentky získajú prácu, ktorá ich bude baviť a budú v nej odborníkmi.
Na polceste na Mars s Dr. Michaelou Musilovou
Už 14. marca nás čaká v obývačke Duálnej Akadémie stretnutie s významnou slovenskou astrobiologičkou, marsonautkou a patrónkou projektu Som ExpertKA s Dr. Michaelou Musilovou.
Viem, ako rozobrať alternátor. Viem, ako funguje alternátor
V Duálke má možnosť študovať každý. Stačí chcieť, mať nadšenie, chuť vzdelávať sa a zdokonaľovať. Dôraz zároveň kladieme aj na sebarozvoj a mnohé projekty ako napríklad Som ExpertKA, ktorého cieľom je prilákať viac dievčat a mladých žien do sveta techniky.
V Duálke bola taká dobrá atmosféra! Bolo tam nádherne
Záleží nám na tom, aby sa naši študenti a študentky počas štúdia cítili príjemne. Dávame im prostredie, ktoré spĺňa tie najvyššie požiadavky pre učenie či prax. Moderné priestory a skúsení majstri sú zárukou každodenného kvalitného vzdelávania, ktoré zabezpečuje študentom uplatnenie na trhu práce už počas samotného štúdia.
Ide vám to a chce sa vám učiť, tak sa dostanete, kam len chcete!
V Duálnej Akadémii dávame príležitosť všetkým. Technika už dávno nie je len doménou mužov a my veríme, že šikovné dievčatá a mladé ženy majú rovnaké právo vzdelávať sa a naberať skúsenosti, ktoré využijú už počas štúdia na našej strednej škole.
Vyrobili sme brošne zo 100-ročnej strechy Slovenskej filharmónie
Majster odbornej výchovy Peter Tornauer rozpráva o spolupráci medzi Duálnou Akadémiou a Slovenskou filharmóniou. Zo 100-ročnej medenej strechy sme vyrobili brošne, ktoré môžu fanúšikovia klasickej hudby nosiť priamo pri srdci. Každá brošňa je výnimočná a iná a túto limitovanú sériu si budú môcť ľudia zakúpiť priamo v Slovenskej filharmónii.
Duálna Akadémia - Stredná škola, kde to žije technikou!
Prevedieme vás svetom techniky. Dáme vám technické vzdelanie, získate vedomosti a zručnosti, ktoré zúročíte už počas štúdia na našej strednej škole. Zažite štúdium, popri ktorom budete pracovať pre jedného z našich zamestnávateľov a zabezpečíte si budúcnosť podľa vlastných predstáv. V Duálke vás čakajú moderné priestory, vyškolení profesionáli či inovatívne technológie, ktoré vás pripravia do pracovného života tak, aby vás nič nezaskočilo. Vyberte si správne a študujte na mieste, ktoré vám ponúka jedinečné duálne vzdelávanie.
Čo zaujalo našu študentku Olíviu na Duálnej Akadémii?
Autotronička Olívia Zacharová hovorí o tom, čo ju najviac zaujalo na jednom z našich dni otvorených dverí.
Olívia pozýva na deň otvorených dverí v Duálke (9.2.2024)
Deň otvorených dverí na strednej škole, kde to žije technikou sa blíži! Tešíme sa na vás už 9.2.2024 v priestoroch Duálnej Akadémie na Jána Jonáša 5 v Devínskej Novej Vsi. Prijmite naše pozvanie a využite náš deň otvorených dverí, aby ste spoznali možnosti stredoškolského štúdia a výhody duálneho vzdelávania. Pridajte sa do radov študentov a študentiek, ktorí sa vzdelávajú s nadšením, pracujú a zarábajú už popri strednej škole.
Deviataci, viete ako sa prihlásiť na Duálnu Akadémiu?
Deviataci a deviatačky, pozor! Ťahá vás to technickým smerom a chceli by ste stať študentom či študentkou Duálnej Akadémie? Zistite, čo musíte urobiť preto, aby ste sa stali súčasťou tímu Duálky. Termíny sú dôležité, no my veríme, že to hravo zvládnete, postrážite si ich a od nového školského roka zasadnete do našich lavíc.
Tretiak Marek Steiner získal 3. miesto v súťaži zručností družstiev 2023
V silnej konkurencii z celého Slovenska obsadili ako dvojica úžasné 3. miesto a my im gratulujeme. Ďakujeme aj nášmu pedagógovi Ing. Petrovi Tornauerovi, ktorý bol pre študentov podporou. Ako sám povedal, študenti v súťaži skončili ešte o pol hodinu skôr a boli veľmi šikovní.
Tretiak Dominik Hanic získal 3. miesto v súťaži zručností družstiev 2023
XVII. ročník celoslovenskej súťaže odborných vedomostí a praktických zručností žiakov stredných odborných škôl pre strojárstvo v Kysuckom Novom Meste pozná mená víťazov. Pre odbor mechanik strojov a zariadení sa súťaže zúčastnili naši dvaja študenti III. MSZ – Dominik Hanic a Marek Steiner.
Absolvent Duálnej Akadémie Matúš Tančibok rozpráva o škole, praxi a zaúčaní
Absolvent Duálnej Akadémie Matúš Tančibok nám porozprával o tom, ako vnímal svoje školské časy, čím sa momentálne živí a ako zaúča šikovného študenta Duálnej Akadémie, Olivera Mika.
Študent Duálnej Akadémie Oliver Miko - Aké to je praxovať vo Volkswagene?
Študent Duálnej Akadémie, Oliver Miko, porozprával o tom, aké to je praxovať vo Volkswagene pod vedením absolventa Duálnej Akadémie Matúša Tančiboka.
Edukujme sa navzájom
V spolupráci s českou strednou odbornou školou SZeŠ a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí sa nám podarilo umiestniť 6 študentov 3. a 4. ročníka v odbore ME HVAC k nášmu partnerovi Daikin. Počas študijného pobytu boli pre študentov pripravené workshopy spojené s fyzikálnymi pokusmi a s fungovaním chladiarenského okruhu. Taktiež navštívili výrobný závod Jaguar s najväčšou strojovňou chladu v Strednej Európe či zažili nezabudnuteľnú prehliadku budovy Einsteinova Business Center, ktorá využíva tepelné čerpadlo na vykurovanie a chladenie celej budovy. Študenti si tiež prezreli aj centrálu Daikin vo Viedni. Ako uviedli, sú nadšení z takého skvelého zamestnávateľa ako je Daikin a dúfajú v ďalšiu spoluprácu.
VÝNIMOČNÝ ČIN nášho študenta Jakuba Poláka - Zachránil život človeku!
Náš študent, prvák z odboru AUA Jakub Polák zachránil ľudský život. Počas jeho cesty vlakom z Prahy do Bratislavy bol svedkom incidentu medzi dvomi ľuďmi, pričom spozoroval, že jeden z nich potrebuje urgentnú pomoc. Po tom, čo sa mu nepodarilo nahmatať mu pulz a všimol si, že mu fialovie hlava sa Jakub rozhodol zranenému poskytnúť masáž srdca, čím mu pravdepodobne zachránil život. Sme hrdí na nášho študenta, ktorý zachoval duchaprítomnosť, nezľakol sa a dokázal takto nezištne pomôcť a zachrániť život. Ďakujeme, Jakub!
Deň Dievčat v Duálke - Reportáž DTV
Ďakujeme Devínskonovoveskej televízii za reportáž z Dňa Dievčat v Duálke, ktorý sa konal 21.10.2023.
Deň Dievčat v Duálke - Diskusia (Tretia časť)
Viac dievčat v technike! Presne také bolo heslo nášho Dňa Dievčat v Duálke, ktoré sa uskutočnilo 21.10.2023 v priestoroch Duálnej Akadémie.
Deň Dievčat v Duálke - Diskusia (Druhá časť)
Viac dievčat v technike! Presne také bolo heslo nášho Dňa Dievčat v Duálke, ktoré sa uskutočnilo 21.10.2023 v priestoroch Duálnej Akadémie.
Deň Dievčat v Duálke - Diskusia (Prvá časť)
Viac dievčat v technike! Presne také bolo heslo nášho Dňa Dievčat v Duálke, ktoré sa uskutočnilo 21.10.2023 v priestoroch Duálnej Akadémie. Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas a rozhodli sa stráviť ho v spoločnosti Duálky, našich pedagógov, majstrov či zamestnávateľov - Volkswagen Slovakia, Daikin Europe, Faurecia Automotive Slovakia, Slovnaft, ZSE. Špeciálne poďakovanie patrí našim hostkám – Dr. Michaela Musilova, PhD., Ing. Adriana Galisova, PhD., Ing. Eva Stejskalová, MBA a Ing. Anna Špačeková, ktoré sú dôkazom, že ženy v technike majú svoje zaslúžené miesto. Taktiež ďakujeme aj skvelej moderátorke Vere Wisterovej a rockovej kapele Poison Candy rocks, ktoré sa taktiež postarali o nezabudnuteľnú sobotu. Ďakujeme aj tvári projektu Som ExpertKA a našej študentke Olívii Zacharovej, ktorá robí dobré meno všetkým usilovným ženám v technických odboroch a Nadácia Volkswagen Slovakia za podporu, bez ktorej by sme nedokázali šíriť osvetu vo vzdelávaní.
Dr. Michaela Musilová, PhD. - Žena z Marsu pozýva na Deň Dievčat v Duálke (21.10.2023)
ŽENY V TECHNIKE - Dr. Michaela Musilova, PhD. - Žena z Marsu Na Deň dievčat v Duálke (Deň otvorených dverí nielen pre dievčatá) - 21.10.2023 sa predstaví aj slovenská vedkyňa a marsonautka, ktorá hosťuje na viacerých univerzitách a je vedúcou výskumu slovenskej vesmírnej a technologickej firmy Needronix. Aj napriek svojej vyťaženosti si však nájde pár minút, aby sa návštevníkom prihovorila online.
Deň Dievčat v Duálke - Pozvánka od expertiek v technike (Katarína Tóthová a Adriana Galisová)
Na Dni Dievčat v Duálke môžete stretnúť aj Ing. Adrianu Galisovú, PhD. , manažérku kvality v spoločnosti SE Bordnetze - Slovakia s.r.o. a zákazníckeho centra pre značky Porsche, Audi, Seat, Škoda, Mercedes-Benz. Adriana je taktiež víťazkou kategórie TOP manažér kvality Slovenskej republiky za rok 2015.
Otvorenie školského roka 2023/2024
Nový školský rok 2023/2024 úspešne odštartovaný! Dnešný deň bol pre celú Duálnu Akadémiu výnimočný. Ako každý rok sme na pôde našej školy privítali nových študentov a študentky, ale taktiež aj našich verných študentov, ktorí tu spolu s nami naberajú nové vedomosti a skúsenosti už nejaký ten rok. Sme radi, že sme mohli študentom dopriať netradičný začiatok školského roka vďaka rockovej kapele, ktorá zahrala priamo na pôde Duálky a tešíme sa, že sme im mohli predstaviť aj elektricky skúter Racceway, ktorý je hlavnou cenou v našom ocenení študent roka 2023/2024.
Naša nová školská riaditeľka má za sebou prvých 100 dní na Duálke!
Riaditeľka Strednej odbornej školy automobilovej Duálna Akadémia Anna Špačeková má za sebou prvých 100 dní. Ako zvládla zmenu pracovného prostredia, ako na ňu zapôsobili noví kolegovia a kolegyne a čo sa chystá v Duálke prezradila v našom novom interview.
TouchIT o Duálnej Akadémii a iniciatíve Som ExpertKA
Ďakujeme magazínu TOUCHIT a šéfredaktorovi Ondrejovi Mackovi za nahliadnutie do priestorov Duálnej Akadémie a za odprezentovanie iniciatívý Som ExpertKA, ktorá vznikla v spolupráci s Volkswagen Slovakia. Cieľom je iniciatívy je prilákať viac žien k technickým smerom a ukázať im, že Duálka nie je len chlapčenská škola.
Rozhovor s profesorkou Adrianou Wiegerovou nielen o duálnom vzdelávaní (3. časť)
S Prof. PaedDr. Adrianou Wiegerovou, PhD. z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave sa v 2. časti nášho rozhovoru porozprávame o slovenských študentoch, ktorým podľa nej častokrát chýba kritické myslenie. V rozhovore prezradila aj to, či stredné školy na Slovensku dostatočne pripravujú študentov na štúdium na vysokých školách a či je stále výučbu na vysokých školách spojená s memorovaním.
Rozhovor s profesorkou Adrianou Wiegerovou nielen o duálnom vzdelávaní (2. časť)
S Prof. PaedDr. Adrianou Wiegerovou, PhD. z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave sa v 2. časti nášho rozhovoru porozprávame o slovenských študentoch, ktorým podľa nej častokrát chýba kritické myslenie. V rozhovore prezradila aj to, či stredné školy na Slovensku dostatočne pripravujú študentov na štúdium na vysokých školách a či je stále výučbu na vysokých školách spojená s memorovaním.
Rozhovor s profesorkou Adrianou Wiegerovou nielen o duálnom vzdelávaní (1. časť)
Prof. PaedDr. Adriana Wiegerová, PhD. z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave nám v rozhovore prezradila akú budúcnosť podľa nej čaká v najbližších rokoch slovenské školstvo a ako by sa malo zmeniť myslenie nielen študentov, ale aj ich rodičov či samotných pedagógov. Spoločne sme otvorili témy nášho vzdelávacieho systému, ktorý na Slovensku stagnuje, ale aj tému výchovy a vzdelávania, ktoré neodmysliteľne patria k sebe.
O súťaži Young Car Mechanic Slovakia rozpráva náš študent a finalista Daniel Kádek
Náš študent Oliver Miko vyspovedá svojho spolužiaku a kolegu Daniela Kádeka. Daniel nám porozpráva o súťaži Young Car Mechanic Slovakia, kde skončil na druhom mieste.
Formula preteky z pohľadu študentov Daniela Kádeka a Olivera Mika
Náš úspešný finalista Young Car Mechanic Slovakia Daniel Kádek vyspovedá svojho spolužiaka, kolegu a dizajnéra formule Duálnej Akadémie, s ktorým sa pravidelne zúčastňujú Greenpower Slovakia pretekov.
Ako prebiehajú AP skúšky pod vedením AHK Slowakei v Duálnej Akadémii?
Viete, ako prebieha spolupráca Duálnej Akadémie a Slovensko- nemeckej obchodnej a priemyselnej komory?

Pozrite si video s projektovou manažérkou pre odborné vzdelávanie Ivetou Hrkeľovou, Zuzanou Šníderovou, ktorá je vedúcou oddelenia odborného vzdelávania a vedúcim odborného vzdelávania DA Milanom Ráchelom a zistite, čo sú AP skúšky a ako prebiehajú.
Čo sú to tie AP skúšky a prečo sú pre niektorých zamestnávateľov dôležitejšie ako maturita?
Náš vedúci odborného vzdelávania Milan Ráchela rozpráva o nemeckých AP skúškach, ktoré zaručujú našim študentom lepšie uplatnenie na trhu práce.
Duálna akadémia - propagačné video
Postavte sa štúdiu čelom, získajte vedomosti, ktoré vám pomôžu a začnite písať novú kapitolu.

Každý deň bude iný, plný výziev, ktoré ale určite zvládnete ľavou zadnou.
Štúdium na Duálnej Akadémii z pohľadu autotroničky Olívie
Naša prváčka Olívia, ktorá momentálne študuje odbor autotronik, rozprávala o jej rozhodovacích procesoch pri výbere strednej školy.
Ako vidí Duálnu Akadémiu absolvent Ervin Mucska?
Ako prebieha štúdium na Duálnej Akadémii a ako to hodnotí náš absolvent? Na rozhovor sme si pozvali nášho bývalého študenta Ervina Mucsku, ktorý v súčasnosti pracuje už tretí rok vo Volkswagen Slovakia.
Deň otvorených dverí - 11.2.2023
Posledný deň otvorených dverí v tomto školskom roku je za nami. Čo všetko ste u nás mohli zažiť?
Duálne vzdelávanie - Správy RTVS
Záujem deviatakov o duálne vzdelávanie rastie. Potvrdil to aj rezort školstva.

Reportáž z Duálnej akadémie bola odvysielaná na RTVS v nedeľu 13. marca 2022. Ďakujeme.
Získali sme národnú cenu kvality v odbornom vzdelávaní
Duálna akadémia získala ocenenie - Národnú cenu kvality v odbornom vzdelávaní a príprave v kategórii EXCELENTNOSŤ.
Elektromobil ako učebná pomôcka - Reportáž TV Markíza
To, že k nám do Duálnej akadémie pribudol pre edukačné účely elektromobil Volkswagen e-UP! si všimli už aj médiá. Vďaka VW Slovakia a prvej nabíjacej stanici pre elektrické autá v školskom zariadení na Slovensku, sa naši žiaci dostanú k najmodernejšiemu duálnemu vzdelávaniu.
Deň otvorených dverí Duálna akadémia 12.2.2022
Deň otvorených dverí, ktorý sa konal v Duálnej akadémii 12. februára 2022 sa síce niesol v duchu značných protipandemických opatrení, no stále vo výbornej a priateľskej atmosfére.
ZRUČNOSTI PRE TRH PRÁCE: Zabezpečte si lepšiu budúcnosť a získajte kurz ZADARMO.
Viac info