English flag
Menu
+421 907 649 516 info@dualnaakademia.sk
Jána Jonáša 6179/5
841 08 Bratislava - m. č. Devínska Nová Ves

Videogaléria

Trojuholník Trojuholník
Otvorenie školského roka 2023/2024
Nový školský rok 2023/2024 úspešne odštartovaný! Dnešný deň bol pre celú Duálnu Akadémiu výnimočný. Ako každý rok sme na pôde našej školy privítali nových študentov a študentky, ale taktiež aj našich verných študentov, ktorí tu spolu s nami naberajú nové vedomosti a skúsenosti už nejaký ten rok. Sme radi, že sme mohli študentom dopriať netradičný začiatok školského roka vďaka rockovej kapele, ktorá zahrala priamo na pôde Duálky a tešíme sa, že sme im mohli predstaviť aj elektricky skúter Racceway, ktorý je hlavnou cenou v našom ocenení študent roka 2023/2024.
Naša nová školská riaditeľka má za sebou prvých 100 dní na Duálke!
Riaditeľka Strednej odbornej školy automobilovej Duálna Akadémia Anna Špačeková má za sebou prvých 100 dní. Ako zvládla zmenu pracovného prostredia, ako na ňu zapôsobili noví kolegovia a kolegyne a čo sa chystá v Duálke prezradila v našom novom interview.
TouchIT o Duálnej Akadémii a iniciatíve Som ExpertKA
Ďakujeme magazínu TOUCHIT a šéfredaktorovi Ondrejovi Mackovi za nahliadnutie do priestorov Duálnej Akadémie a za odprezentovanie iniciatívý Som ExpertKA, ktorá vznikla v spolupráci s Volkswagen Slovakia. Cieľom je iniciatívy je prilákať viac žien k technickým smerom a ukázať im, že Duálka nie je len chlapčenská škola.
Rozhovor s profesorkou Adrianou Wiegerovou nielen o duálnom vzdelávaní (2. časť)
S Prof. PaedDr. Adrianou Wiegerovou, PhD. z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave sa v 2. časti nášho rozhovoru porozprávame o slovenských študentoch, ktorým podľa nej častokrát chýba kritické myslenie. V rozhovore prezradila aj to, či stredné školy na Slovensku dostatočne pripravujú študentov na štúdium na vysokých školách a či je stále výučbu na vysokých školách spojená s memorovaním.
Rozhovor s profesorkou Adrianou Wiegerovou nielen o duálnom vzdelávaní (1. časť)
Prof. PaedDr. Adriana Wiegerová, PhD. z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave nám v rozhovore prezradila akú budúcnosť podľa nej čaká v najbližších rokoch slovenské školstvo a ako by sa malo zmeniť myslenie nielen študentov, ale aj ich rodičov či samotných pedagógov. Spoločne sme otvorili témy nášho vzdelávacieho systému, ktorý na Slovensku stagnuje, ale aj tému výchovy a vzdelávania, ktoré neodmysliteľne patria k sebe.
O súťaži Young Car Mechanic Slovakia rozpráva náš študent a finalista Daniel Kádek
Náš študent Oliver Miko vyspovedá svojho spolužiaku a kolegu Daniela Kádeka. Daniel nám porozpráva o súťaži Young Car Mechanic Slovakia, kde skončil na druhom mieste.
Formula preteky z pohľadu študentov Daniela Kádeka a Olivera Mika
Náš úspešný finalista Young Car Mechanic Slovakia Daniel Kádek vyspovedá svojho spolužiaka, kolegu a dizajnéra formule Duálnej Akadémie, s ktorým sa pravidelne zúčastňujú Greenpower Slovakia pretekov.
Ako prebiehajú AP skúšky pod vedením AHK Slowakei v Duálnej Akadémii?
Viete, ako prebieha spolupráca Duálnej Akadémie a Slovensko- nemeckej obchodnej a priemyselnej komory?

Pozrite si video s projektovou manažérkou pre odborné vzdelávanie Ivetou Hrkeľovou, Zuzanou Šníderovou, ktorá je vedúcou oddelenia odborného vzdelávania a vedúcim odborného vzdelávania DA Milanom Ráchelom a zistite, čo sú AP skúšky a ako prebiehajú.
Čo sú to tie AP skúšky a prečo sú pre niektorých zamestnávateľov dôležitejšie ako maturita?
Náš vedúci odborného vzdelávania Milan Ráchela rozpráva o nemeckých AP skúškach, ktoré zaručujú našim študentom lepšie uplatnenie na trhu práce.
Duálna akadémia - propagačné video
Postavte sa štúdiu čelom, získajte vedomosti, ktoré vám pomôžu a začnite písať novú kapitolu.

Každý deň bude iný, plný výziev, ktoré ale určite zvládnete ľavou zadnou.
Štúdium na Duálnej Akadémii z pohľadu autotroničky Olívie
Naša prváčka Olívia, ktorá momentálne študuje odbor autotronik, rozprávala o jej rozhodovacích procesoch pri výbere strednej školy.
Ako vidí Duálnu Akadémiu absolvent Ervin Mucska?
Ako prebieha štúdium na Duálnej Akadémii a ako to hodnotí náš absolvent? Na rozhovor sme si pozvali nášho bývalého študenta Ervina Mucsku, ktorý v súčasnosti pracuje už tretí rok vo Volkswagen Slovakia.
Deň otvorených dverí - 11.2.2023
Posledný deň otvorených dverí v tomto školskom roku je za nami. Čo všetko ste u nás mohli zažiť?
Duálne vzdelávanie - Správy RTVS
Záujem deviatakov o duálne vzdelávanie rastie. Potvrdil to aj rezort školstva.

Reportáž z Duálnej akadémie bola odvysielaná na RTVS v nedeľu 13. marca 2022. Ďakujeme.
Získali sme národnú cenu kvality v odbornom vzdelávaní
Duálna akadémia získala ocenenie - Národnú cenu kvality v odbornom vzdelávaní a príprave v kategórii EXCELENTNOSŤ.
Elektromobil ako učebná pomôcka - Reportáž TV Markíza
To, že k nám do Duálnej akadémie pribudol pre edukačné účely elektromobil Volkswagen e-UP! si všimli už aj médiá. Vďaka VW Slovakia a prvej nabíjacej stanici pre elektrické autá v školskom zariadení na Slovensku, sa naši žiaci dostanú k najmodernejšiemu duálnemu vzdelávaniu.
Deň otvorených dverí Duálna akadémia 12.2.2022
Deň otvorených dverí, ktorý sa konal v Duálnej akadémii 12. februára 2022 sa síce niesol v duchu značných protipandemických opatrení, no stále vo výbornej a priateľskej atmosfére.