English flag
Menu
+421 907 649 516 info@dualnaakademia.sk
Jána Jonáša 6179/5
841 08 Bratislava - m. č. Devínska Nová Ves

Výstava elektromobilov a smart technológií v Duálnej Akadémii

Výstava elektromobilov a smart technológií v Duálnej Akadémii

Dňa 7.6.2023 sa na Súkromnej strednej odbornej škole automobilovej Duálna Akadémia uskutočnila Výstava elektromobilov a smart technológií. Stalo sa tak z dôvodu, že sa Duálna Akadémia umiestnila na 1. mieste v rebríčku najaktívnejších škôl zapojených v rámci projektu Smart Green Mobility. Na pôde školy, v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, na ulici Jána Jonáša 5, sa tak pod jednou strechou spojil svet najmodernejších digitálnych technológií so svetom elektromobility a privítal nielen študentov, ale aj fanúšikov a nadšencov smart technológií. 

Pre študentov boli pripravené odborné diskusie, testovacie jazdy a smart technológie. Výstavu otvoril a projekt predstavil Michal Chabada z Mojelektromobil.sk. Nasledovala diskusia o elektromobilite na Slovensku, nových elektromobiloch na trhu a stratégie automobiliek či nabíjaní a batériách elektromobilov.

Študenti a návštevníci si mohli užiť tiež testovacie jazdy na automobiloch ako Volkswagen ID.Buzz, BMW iX M60, Citroen C5 X Plug-in hybrid, DS3 E-Tense, Mercedes EQE 4-matic, Taycan Sport Turismo, Hyundai IONIQ 5, Volvo XC40, Škoda Enyaq iV, Tesla Model S Plaid, Tesla Model X 100D, Opel Vivaro-e XL Voltia, Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5. Svoje zastúpenie na výstave mali na stanovišti so Smart technológiami aj značky ako Tatra banka, Xiaomi, Lenovo, HTC, TCL, GreenWay.

Na záver prebehlo aj vyhodnotenie a žrebovanie výhercov v rámci projektu SGM. Výhercami sa stali Roman Kovačič, Jakub Urban, Martin Tesák, Adrián Hrica, Samuel Krupan a Alex Michalčík. Odnášajú sú smartfón Poco M4 Pro, smart hodinky Redmi Smart Band, powerbanku Xiaomi, Uberbottle a zápisník.

Ďakujeme zástupcom firiem a nadšencom elektromobility, ktorí si našli čas vo svojom nabitom programe a venovali ju našim študentom v panelovej diskusii:

Michal Chabada – Môjelektromobil.sk 

Adrián Krajňák – Ministersho hospodárstva, oddelenie mobility  

Patrik Križanský – SEVA

Peter Pavúk – DPD 

Silvester Pullman – Voltia 

Jakub Maňák – Elektromobilita ZSE 

Matej Šínsky – KIA Slovensko 

Jaroslav Kapšo – DriveTesla.sk 

Martin Balco – Volkswagen Slovakia 

Marek Vidovič – Greenway.sk 

Oto Pisoň – InoBat 

Kristián Kratochvíl – Majiteľ elektromobilov

Za odbor školstva BSK – Jana Zápalová, Katarína Gogová, Igor Mariančík a Peter Šafář

Duálna Akadémia sa týmto chce zároveň poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek formou prispeli k organizácii, priebehu a úspešnosti tejto jedinečnej výstavy. 

Do vzdelávacieho kurzu Smart Green Mobility, ktorého hlavným cieľom je priblížiť mladým ľuďom dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti sa celkovo zapojilo vyše 500 žiakov z viac ako 50 škôl z celého Slovenska.

Galéria

ZRUČNOSTI PRE TRH PRÁCE: Zabezpečte si lepšiu budúcnosť a získajte kurz ZADARMO.
Viac info