Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s našími Podmienkami ochrany osobných údajov.
Prehliadaním tejto stránky súhlasíte s našími Podmienkami ochrany osobných údajov.

Partneri

 

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Prácu dáva 13 700 ľuďom. Priemerný hrubý mesačný príjem bez manažmentu spoločnosti je 1 854 eur. Medzi mnohým sociálnymi benefitmi je aj 13. a 14. plat. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 111 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.

Ponúkame služby z oblastí dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.

Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový priemysel.

Míľniky spoločnosti

1905 – Registrácia spoločnosti v obchodnom registri

1950 – Výroba prvej pneumatiky v Púchovskom závode.

2000 – Transformácia organizačnej štruktúry spoločnosti.

2005 – Založenie MATADOR Automotive Vráble

2006 – Pričlenenie spoločnosti AUFEER DESIGN

2007 – Predaj gumárenskej výroby spoločnosti Continental AG

2010 – Diverzifikácia portfólia MATADOR Industries na tri špecifické časti: Všeobecné Strojárstvo, Priemyselná Automatizácia a Lisovacie Nástroje pre automobilový priemysel

2010 – Založenie MATADOR Automotive Česko

2013 – Založenie MATADOR Automotive Rusko

2014 – Otvorenie novej centrály spoločnosti v Bratislave

2015 – Otvorenie nových dizajnových štúdií v Prahe a Košiciach

2016 – 111. Výročie od založenia spoločnosti

Spoločnosť SIPRIN, s.r.o. bola založená v r.1999 a je 100% dcérskou spoločnosť po koncernu Siemens na Slovensku. SIPRIN poskytuje riešenia a služby v oblasti priemyselnej automatizácie a Technologickej údržby pre oblasť priemyslu. Svoje aktivity realizuje doma aj v zahraničí.

Ťažiskom aktivít inžinieringu ED je:

 • tvorba  riešení v oblasti priemyselnej automatizácie
 • SW-Inžiniering – programovanie a parametrizácia riadiacich systémov , nadradených systémov, vizualizácii , priemyselnej komunikáacie a pod.
 • HW-Inžiniering – tvorba projektov ASRTP , MaR ,  Elektro
 • uvádzanie systémov do prevádzky
 • záručný a pozáručný servis
 • školenie špecialistov, technikov a pracovníkov údržby na automatizačné systémy spoločnosti Siemens

Oddelenie údržby MD poskytuje služby technologickej údržby výrobných liniek a zariadení priemyselných podnikov:

 • tvorba konceptu
 • komplexná údržba (plánovanie, preventívna údržba, inšpekcia, korektívna údržba, analýzy procesov)
 • opravy strojov a zariadení
 • materiálovo-technické zabezpečenie
 • manažment skladového hospodárstva

SIPRIN, s.r.o. stavia na medzinárodnom pôsobení koncernu SIEMENS. Aktívne sa zúčastňuje na vývoji, nasadzovaní produktov, vlastných riešení a riešení koncernu Siemens na Slovensku a v zahraničí. Našou víziou je byť dlhodobo najsilnejšou spoločnosťou na Slovensku v oblasti priemyselnej automatizácie na báze produktov SIEMENS a spoľahlivým partnerom v oblasti poskytovania servisu a technologickej údržby.

https://w5.siemens.com/web/sk/sk/siemens_slovensko/spolocenska-zodpovednost/dualna-akademia/Pages/dualna_akademia.aspx